داروهای ممنوعه عراق



ه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،به نقل از رادیو اربعین، سردار محمد مسعود زاهدیان بابیان اینکه بسیاری از زائران به واسطه بیماری‌ها و مشکلات فردی که دارند باید دارو با خود به همراه داشته باشند، اما این را نیز باید دانست که برخی از دارو‌ها از طرف کشور عراق غیر مجاز محسوب می‌شوند، تأکید کرد: همراه داشتن این دارو‌ها باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای زائران خواهد شد.

وی بابیان اینکه دارو‌هایی مانند لورازپام، ترامادول، متادون و دارو‌های حاوی کدئین، دارای ممنوعیت هستند، تأکید کرد: شربت تریاک، دی فنوکسیلات و شربت‌هایی از این قبیل که در خود مواد مخدر دارند در کشور عراق ممنوع محسوب می‌شوند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا افزود: افرادی که ملزم به استفاده از این دارو‌ها هستند با مراجعه به پزشک متخصص خود باید از دارو‌های جایگزین استفاده کنند و حتماً نسخه خود را به همراه داشته باشند.

منبع: مهر

نویسنده :

مدیریت

سامانه الکترونیکی داروخانه Tabadolatdaroo


سامانه الکترونیکی داروخانه به عنوان اولین سامانه در کشور بعد از سه سال آنالیز بازار دارو و صنایع وابسته، به صورت تخصصی پا به عرصه ی سلامت گذاشته است. کمک به اقتصاد داروخانه های کشور، جلوگیری از هدررفت دارو به عنوان یک سرمایه ملی و تلاش درجهت کاستن زحمت بیماران بابت جستجوی داروهای کمیاب از مهم ترین انگیزه های راه اندازی Tabadolatdaroo است.