امنیت غذایی از ارکان مهم جامعه سالم استمعاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: سلامت و امنیت غذایی از مهمترین ارکان یک جامعه سالم است.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی کرمانشاه، دکتر قباد محمدی در جلسه تقدیر از مسئولین فنی گفت:‌ مسئولین فنی نمایندگان وزارت بهداشت در صنایع غذایی هستند که کار اصلی نظارت در این حوزه را بر عهده دارند.

وی افزود: مواد خوراکی ای که مسئول فنی وظیفه نظارت بر آن را  دارد به دست مردم می رسد و مردم می توانندبا وجود مسئول فنی در مراکز تولید با خیال آسوده از آن مصرف کنند.

دکتر شهریار مستوفی مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی در ادامه افزود: مسأله غذا یک موضوع بسیار حساس و راهبردی است. اگر زنجیره تولید و توزیع مواد غذایی به خوبی مراقبت شود می توان جامعه ای سالم تر داشت.

وی خاطرنشان ساخت: متاسفانه حدود ۳۰تا ۳۵ درصد محصولات غذایی در مرحله  تولید تا توزیع حدر می رود در حالی که حدود ۲ میلیارد نفر در دنیا دچار سوء تغذیه پنهان هستند.

در ادامه جلسه از مسئولین فنی برتر کارخانجات و کارگاه‌های تولید مواد خوراکی و کارشناسان غذا و دارو شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های تابعه تقدیر شد./

نویسنده :

مدیریت

logo-samandehi

سامانه الکترونیکی داروخانه Tabadolatdaroo


سامانه الکترونیکی داروخانه به عنوان اولین سامانه در کشور بعد از سه سال آنالیز بازار دارو و صنایع وابسته، به صورت تخصصی پا به عرصه ی سلامت گذاشته است. کمک به اقتصاد داروخانه های کشور، جلوگیری از هدررفت دارو به عنوان یک سرمایه ملی و تلاش درجهت کاستن زحمت بیماران بابت جستجوی داروهای کمیاب از مهم ترین انگیزه های راه اندازی Tabadolatdaroo است.