انعقاد تفاهم نامه تاسیس شتابدهنده فارماکوژنومیک/ کمک استارتاپ ها به تجویز و مصرف منطقی داروسازمان غذا و دارو و معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری به منظور تاسیس شتابدهنده فارماکوژنومیک توسط شرکت های دانش بنیان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایفدانا، تفاهم‌نامه تاسیس شتاب‌دهنده فارماکوژنومیک با حضور رئیس سازمان غذا و دارو، رئیس ستاد زیست‌فناوری و رئیس ستاد توسعه آی تی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری امضا شد تا بر اساس آن یک شرکت خصوصی، شتاب‌دهنده‌ای را طراحی کند که تمامی استارت آپ ها و شرکت‌های فناورانه فعال در حوزه ژنوم و بهره‌مندی از فناوری اطلاعات فعالیت کنند.

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه این است که در آینده تمام داروهای تجویزی بر اساس ژنوم افراد صورت گیرد، در این مسیر با بهره‌مندی از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و استارت آپی در یک شتاب‌دهنده فارماکوژنومیک بر اساس ژنوم فرد و با به‌کارگیری فناوری اطلاعات، دستورالعمل یک نسخه برای هر فرد به‌جای یک نسخه برای چندین نفر محقق می‌شود و درنهایت این فرایند منجر به کاهش مصرف دارو، حداکثر اثربخشی و کمترین عوارض ناشی از تجوزیر و مصرف دارو خواهد شد.

بر اساس این گزارش، سازمان غذا و دارو، ستاد توسعه آی تی، ستاد توسعه زیست‌فناوری این تفاهم‌نامه در راستای حمایت از این شتاب‌دهنده امضا کردند تا بهترین پروتکل درمانی و منطقی ترین راه تجویز و مصرف دارو شود./
 

نویسنده :

مدیریت

logo-samandehi

سامانه الکترونیکی داروخانه Tabadolatdaroo


سامانه الکترونیکی داروخانه به عنوان اولین سامانه در کشور بعد از سه سال آنالیز بازار دارو و صنایع وابسته، به صورت تخصصی پا به عرصه ی سلامت گذاشته است. کمک به اقتصاد داروخانه های کشور، جلوگیری از هدررفت دارو به عنوان یک سرمایه ملی و تلاش درجهت کاستن زحمت بیماران بابت جستجوی داروهای کمیاب از مهم ترین انگیزه های راه اندازی Tabadolatdaroo است.