راههای درمان آنفولانزابیمارانی که در گروه هایی پر خطر قرار ندارند باید با درمان های مرتبط با علاۀم بیماری مدیریت شوند و همچنین توصیه می شود اگر علائم مشخص دارند ، به منظور کاهش خطر آلودگی سایر افراد جامعه در منزل بمانند. درمان ها در این حالت روی تسکین علاۀم آنفولانزا مانند تب تمرکز دارند. بیماران باید شرایط خود را مورد بررسی قرار داده تا در صورت وخیم تر شدن شرایط از کمک های پزشکی بهره مند شوند.

بیمارانی که در گروه های پر خطر قرار داشته یا مشکوک به آلودگی با ویروس آنفولانزا هستند یا بیمارانی که بیماری مزمن شدید و در حال پیشرفت دارند :

باید در اولین فرصت با ضد ویروس ها و درمان های مرتبط با علائم بیماری مداوا شوند.

 

مهار کننده های نورامینیداز به مانند اوسلتامیویر باید در اولین فرصت تجویز شوند. برای بالاتر بردن بهره درمانی بهتر اینکه در 48 ساعت ابتدایی بروز علاۀم استفاده شود. تجویز این دارو همچنین برای بیمارانی که در مراحل بعدی بیماری قرار دارند نیز در نظر گرفته می شود.


توصیه می شود که مداوا حداقل 5 روز ادامه داشته باشد ولی امکان ادامه درمان تا زمان بهبودی بالینی رضایت بخش وجود دارد.

کورتیکو استرویید ها نباید به صورت پیوسته استفاده شوند مگر در موارد خاص به مانند آسم یا دیگر شرایط ویژه ، چرا که این دارو ها باعث طولانی تر شدن پاک سازی ویروسی از بدن و سرکوب سیستم ایمنی بدن منجر به عفونت های اضافی باکتریایی یا قارچی می شود.  

تمام ویروس های رایج آنفولانزا نسبت به داروهای ضد ویروسی آدامانتان به مانند آمانتادین و ریمانتادین مقاوم هستند. بنابراین این دارو ها برای تک درمانی توصیه نمی شوند.

نویسنده :

مدیریت

logo-samandehi

سامانه الکترونیکی داروخانه Tabadolatdaroo


سامانه الکترونیکی داروخانه به عنوان اولین سامانه در کشور بعد از سه سال آنالیز بازار دارو و صنایع وابسته، به صورت تخصصی پا به عرصه ی سلامت گذاشته است. کمک به اقتصاد داروخانه های کشور، جلوگیری از هدررفت دارو به عنوان یک سرمایه ملی و تلاش درجهت کاستن زحمت بیماران بابت جستجوی داروهای کمیاب از مهم ترین انگیزه های راه اندازی Tabadolatdaroo است.